Ročník 2021

ANOTACE

Zažijte OKR na vlastní kůži

Slyšeli jste už o Objectives and Key Results a chtěli byste vědět víc? Nebo již OKR používáte, ale bojujete se špatně definovanými cíli? A jak s takovými cíli pracovat v průběhu OKR cyklu?

Na tyto a další otázky ohledně OKR se zaměříme na našem workshopu. Praktická část workshopu bude sestávat ze dvou fází. Nejprve si ve skupinkách vyzkoušíte definovat dokonalé OKR, ke kterým vám pomohou naše validační otázky. V další fázi se zaměříme na to, co konkrétně pro splnění cílů můžete udělat – jak efektivně pracovat s iniciativami v průběhu OKR cyklu a jak mentálně pracovat s rozdílem outcome (objective) versus output (iniciativa). Simulace reálného prostředí nám umožní nasát atmosféru firmy řízené Objectives and Key Results, a lépe pak navážeme na to, jak framework zasadit do firemního kontextu.

Před účastí na workshopu doporučujeme prostudovat si naši infografiku. Volně k dispozici se nachází zde případně si poslechnout záznamy z Forum inAgile k tématu OKR

 

Lukáš Putna

Lukáš působí v Heurece na pozici CTO a od počátku jeho působení se snaží sjednotit technologický směr s produktovou vizí Heureky. Je velkým zastáncem agilních metodik s velkým důrazem na samostatné vývojové týmy. V tom mu pomáhá společná strategie s produktovým oddělením, která nechává maximum rozhodnutí právě na nich. A jak tráví Lukáš volný čas? Největším koníčkem jsou pro něj aktivity spojené s rodinou, cestování a poznávání dobrého jídla a pití. Potrpí si na kvalitní pivo, o kterém dokáže mluvit hodiny. Relaxuje u hrnců s vařečkou v ruce, ale zároveň si rád zajde do vyhlášeného bistra na něco netradičního. To vše pak dohání sportem – na kole nebo v posilovně.

Kateřina Dopitová

Katka působí v Heurece jako Scrum Masterka sice teprve krátce, ale má dlouholeté předchozí zkušenosti na pozicích Product Owner, Scrum Master či Agile Expert. Všechny tyto znalosti jí pomáhají porozumět problematice agilních principů, týmům i vývoji produktu.
Ve volném čase se nejčastěji věnuje svému koni a jezdecké lukostřelbě. Také se ráda stará o bylinkovou zahradu, ráda vaří a peče sladkosti.

 

Martina Makovská

Martina působí v Heurece jako Scrum Masterka. Je to servant leaderka každým coulem, u všeho je první a nikoho nenechá ve štychu. Radost má z každé maličkosti, co se může naučit. Svoje předchozí zkušenosti z grafického designu, projektového řízení a vedení lidí se jí nyní náramně hodí při budování samoorganizujících se týmů. Po práci si ráda zaběhá nebo zacvičí jógu.