Ročník 2021

ANOTACE

Moderovaná diskuse se zástupci České spořitelny

ČS prochází přes 2 roky agilní transformací, která podporuje klientsky orientovanou kulturu banky. Příběh této proměny nám ve společném rozhovoru představí Lucie Lidinská a Filip Hradec, kteří byli u této změny od začátku, mohli ji ovlivnit a také připravené kroky reálné implementují z rolí Tribe Leada a Area koordinátora. Jedná se o dostatečně seniorní role, které mají zajímavý širší kontext, zároveň ale nejsou daleko od denních činností a dokážou tedy zmínit spoustu praktických příkladů konkrétních změn.

Těšit se můžete mimo jiné na následující:

  •  jak začít: rychle nebo pomalu, proces nebo lidé? příprava myslí nebo organizační změna
  • klíčové milníky změny v ČS
  • byly nějaké významné překážky, které stojí za to zmínit?
  • jaké vidíte dopady na zaměstnance?
  • projevily se už změny i směrem ke klientům?
  • co zapojení ne-agilních částí firmy jako je risk, compliance, ops atd
  • jak s odstupem času hodnotíte přechod na agilní řízení (současný stav a změnu jako celek)?
 

Lucie Lidinská

Lucie se v HR prostředí pohybuje více než 15 let. Ještě v rámci studií na Vysoké škole ekonomické v Praze začala působit ve společnosti Deloitte, v divizi Management Consulting, kde se téměř 10 let věnovala převážně tématům týkající se HR transformací (nastavení nového HR modelu, redesign a návrh nových HR procesů). Prakticky se HR věnovala na Ministerstvu zahraničních věcí ČR, kde působila v rámci transformačního týmu se zodpovědností za oblast personalistiky. Od roku 2017 působí v České Spořitelně, kde se již třetím rokem zaměřuje na agilní transformaci se zaměřením na oblast lidé a primárně oblast řemesel Nyní působí v roli Product Ownera a se svým squadem se zaměřuje na produkty v oblasti profesního a kariérního růst pro zaměstnance ČS.

 

Filip Hradec

Filip se pohybuje se v bankovnictví od roku 2000. Věnoval se financování zemědělství, obnovitelných zdrojů i inovací. Byl zodpovědný za oblast financování velkých nemovitostních projektů, řízení segmentu SME a korporátní transformace. Od roku 2019 je tribe lead který vede týmy pro zlepšování klientské cesty korporátních a firemních zákazníků.

 

Jaroslav Procházka

Jarek se společně s firmami a jejich lídry snaží budovat agilní a inovační kulturu tam, kde to dává smysl a kde jsou tomu lidé nakloněni. Zkušenosti sbíral přes 13 let v různých rolích (od vývojáře, přes projekťáka a produkťáka až po agilního kouče) v inovačních a agilních projektech a transformacích v mnoha malých a středních českých firmách, velkých mezinárodních korporacích i českých institucích. Jeho přístup je hodně o spolutvorbě s týmy, koučování, mentoringu, stínování, hrách a simulacích.